PLASTIKNEEDUS! Plastik maailmameredes ja ookeanides.

Plastik Prügi Ookean

Plastikneedus! Kas igapäevatarbes plastik pudelid ja pakendid on õnnistus või needus. Ma kaldun arvama, et needus ja seda just tervisele ohtlike ühendite tõttu. Samas on plastik seoses laristava ja lohaka tarbimishullusega kohutav prügi! Ookeanides triivib ringi tohutu suurusega plastikprügi saari, millede mõõtmed on tohutud.

Lindude kõhtudest on plastik pudelikorgid ja muu plastik sodi. Kilekottide jäägid ohustavad linde ja loomi. Vette sattunud kilekotid, purkide kilest kooshoidmisrõngad, kilepaelad jne on loomadele väga ohtlikud. Linnud, kalad ja hülged peavad kileosakesi planktoniks (maailma meredes on paiku, kus plasti on vees rohkem kui planktonit!) või muuks toiduks, neelavad prahti ning see ummistab või vigastab nende seedeelundeid. Kui kile takerdub linnu noka külge, võib lind nälga surra. Plastid võivad jääda looma makku, täites selle ja tekitades sooltesse haavandeid, mille tõttu loom sureb aeglaselt ja piinarikkalt. Kuival maal söövad loomad toidu järele lõhnavaid kilekotte. Toiduahela kaudu on kilekottidel oht sattuda tagasi ka inimeste toidulauale. Tänapäeva inimese organismis on umbes 100 sellist sünteetilist keemilist ühendit, mida 50 aastat tagasi seal veel ei olnud.

Inimkond on algsest olemisviisist tõsiselt langenud, täna laristatakse ja nauditakse kapitalismi ja suurtööstuste ajastu “hüvesid” mis sarnaneb aga oksa saagimisega millel istutakse. See laga, rämps ja saast mida tänapäeva ühiskond toodab on ilmekas näide, et inimene on muutunud röövloomaks! Vähe sellest, et planeet ägab selle koorma all, 3 maailm on näljas ja vaagub hinge, kui üks osa 1/5 naudib plastik-rämpsu rikkust, kõik on kiles – mugav ja puhas, kui määrdub silme eest ära ja vajadusel merre – ookeani!

Häbi on inimkonna elajaslikkuse pärast Jumala ees … see värk haiseb täiega ja näitab ilmekalt, et ega ikka ei ole küll me ilma Jumalata hakkama saanud oma elukese hea ümberkäimisega siin planeedil.

 

Palun tutvu probleemiga: When The Mermaids Cry: The Great Plastic Tide

R.Crusoe
kurb pealtnägija

Lisalugemist:

Vaata lisaks:

The Great Pacific Garbage Patch: “Out of Sight, Out of Mind”

Vaata huvitavat telesaadet: ABOUT GARBAGE ISLAND

Plastic Oceans

Vaata videot:

Talks Charles Moore: Sailing the Great Pacific Garbage Patch

 

Teadlaste väitel hulbib mööda Vaikset ookeani prahist, peamiselt plastikprügist tekkinud “saar”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *